Planta Soil made in Japan

Planta Soil - podłoże akwariowe

Podłoże Planta Soil

Podłoże ANS Planta Soil made in Japan jest podłożem stosunkowo nowym na polskim rynku. W internecie na jego temat nie ma za wiele informacji. Podłoże występuje w dwóch odcieniach ciemnym i czerwonym oraz granulacji 1-3mm i 0.3-1.5mm (wersja Powder).

Planta Soil made in Japan Specyfikacja producenta:

Planta Soil to podłoże akwarystyczne zaliczane do ścisłej czołówki. Stworzone w Japonii i tam też jest produkowane co gwarantuje najwyższą jakość i staranność w doborze składników.

Dzięki zawartości niezbędnych mikro i makroelementów oraz żelaza świetnie wpływa na wzrost i kondycję roślin. Podłoże pomaga utrzymać stały poziom pH i obniża twardość wody stwarzając mieszkańcom zbiornika optymalne warunki do życia. Podłoże to jest również bogate w kwas huminowy.

Kwas huminowy ma bardzo korzystny wpływ zarówno na ryby, krewetki jaki i rośliny. Zwiększa przyswajalność substancji odżywczych oraz wybarwienie zwierząt, można również zauważyć zwiększone tempo wzrostu roślin i ich systemów korzennych. Kwas huminowych wspomaga przebieg procesów fotosyntezy i produkcji enzymów roślinnych.

Planta Soil w żaden sposób nie barwi wody i nie powoduje jej zmętnienia. Podłoże ma postać granulek o średnicy 1-3mm, które nie ulegają rozkładowi i nie sklejają się zachowując przez cały czas użytkowania swoją strukturę oraz kształt.

Planta Soil według internautów:

Ze szczątkowych informacji znalezionych na forach internetowych wynika, że Planta Soil pyli jedynie przy szybkim i nieumiejętnym zalewaniu zbiornika. Granulki mają odpowiedni ciężar. Niewielki ich procent może początkowo pływać po powierzchni wody jednak po paru godzinach samoistnie opada na dno. Rośliny sadzi się szybko i przyjemnie podobnie jak w podłożu Pro-Soil. Dobrze się ukorzeniają, wypuszczając przy tym zdrowe, białe korzenie. Woda się szybko klaruje i jest przejrzysta. Podłoże ogranicza rozwój glonów – absorbuje NO3 oraz PO4. Nawożenie wskazane dopiero po ok 5-6 tygodniach. Planta Soil made in Japan z dobrym efektem obniża parametry wody takie jak twardość i ph. Osoby, które wybrały to podłoże są zadowolone z wyboru. Negatywnych opinii czy obszernych testów podłoża jak na razie nie ma. Na zagranicznych forach występuje pod nazwą ANS Planta Soil.

Opakowanie 9 l kosztuje ok 94zł.

Artykuł będzie uzupełniony jak tylko pojawią się nowe informacje na temat podłoża Planta Soil.

Ostatnio zmodyfikowano: 26 marca 2018 r.
Literówka? Błąd merytoryczny/stylistyczny?
Zaznacz i naciśnij klawisze Ctrl + Enter!

Galeria

Podziel się swoją opinią!

Dodaj komentarz

zanim napiszesz, proszę zapoznaj się z regulaminem

* pole wymagane, adresów mailowych nigdzie nie udostępniamy i nie wysyłamy żadnych treści reklamowych.

Komentarzy: 1

 1. Jolanta

  Akwarium 110l, filtr Bioflow Super z, między innymi, gąbką węglową i do usuwania azotanów. Chcę zrobić podłoże w stosunku 2/3 czarnego bazaltu i 1/3 Planta Soil (głównie tam, gdzie posadzę rośliny.
  I teraz moje pytanie: czy zalewając akwarium powinnam dodać Sera Aquatan? Czy to dobry pomysł?
  Chodzi mi przede wszystkim o związanie metali ciężkich. Czy przypadkiem nie przedobrzę?

  Planowana obsada ryb: neony, Hyphessobrycon amapaensis, otoski i kiryski panda.

  Odpowiedz