Ryby akwariowe podobnie jak inne żywe organizmy narażone są na niebezpieczeństwo ataku obecnych w każdym środowisku mikroorganizmów. Wczesne rozpoznanie choroby umożliwia jej łatwiejsze zwalczenie i zapobiegnięcie stratom w obsadzie akwarium. Ważne jest to przede wszystkim tam, gdzie trzyma się dużą liczbę ryb, np. w magazynach rybnych lub hurtowniach. Choroby mogą się błyskawicznie rozprzestrzeniać, tym bardziej że ryby w takich skupiskach są często wygłodzone lub wyczerpane transportem.

Choroba w akwarium? Wyleczyłeś swoje ryby?

Podziel się swoimi doświadczeniami!

Dodaj komentarz

zanim napiszesz, proszę zapoznaj się z regulaminem

* pole wymagane, adresów mailowych nigdzie nie udostępniamy i nie wysyłamy żadnych treści reklamowych.

Komentarzy: 330

 1. Norbert

  Cześć mam od 3 msc nowe akwarium 54 l wcześniej miałem welone teraz mam platki i molinezje ale jedna z nich zaczęła opadać na dno i leżeć nie ruchomo tylko oczy latają a wczoraj już zaczęła kręcić się w miejscu jak by baczki robiła i kaput 2 następne maja podobne objawy pomocy ktoś mnie nakieruje jestem amatorem akwarium odmulam dno i podmieniłam wodę raz na 2 tygodnie filtr czyszczę 1-2 razy w tygodniu. Wcześniej wszystko było dobrze ale dokupiłem ostatnio 2 molinezje księżycowe i się zaczęło. Przywiozły coś z tego zoologicznego czy jak?

  Odpowiedzi: 1
  Odpowiedz
  1. Tomasz

   Witam, Od razu zapytam , Czy przeprowadziłeś kwarantannę nowo zakupionych ryb? Jeśli nie to masz odpowiedź na pytanie.

 2. miłosz

  moja ryba pielęgnica ramireza próbóje pływać i żyje ale cały czas przechyla ją na prawą strone i spada na dno a inne rybki pływają normalnie

  Odpowiedzi: 1
  Odpowiedz
  1. Anka

   Napisz coś więcej o akwarium i reszcie obsady. Masz grzałkę? Ramirezki lubią bardzo ciepłą wodę 28-30st C. w chłodniejszej osłabia się ich układ odpornościowy. Wstępnie wygląda na problem z pęcherzem pławnym.

 3. Tomek

  Moje dwie razbory klinowe zrobiły się bardzo blade, niechętnie pływają. Czy to jakaś choroba ?

  Odpowiedz
 4. Maja

  Witam, mój kirys panda zaczął pływać przy tafli wody, głównie brzuchem do góry, na którym pojawił się pewnego rodzaju bąbelek. Co to może być i co z tym robić? Dodam, iż jeden z kirysów padł mi jakieś 2 dni temu, lecz nie zachowywał się tak jak ten.

  Odpowiedz
 5. Tomasz

  Dzień dobry, pojawiły mi się jakieś pasożyty w akwarium. Białe nitki ruszające się. Co z tym zrobić i jak toi wytępić ?

  Odpowiedzi: 1
  Odpowiedz
  1. Paulina

   To zapewne skomposzczety.
   Sa pożyteczne

 6. Oliwier

  Dzień Dobry, moja ryba z gatunku „Danio” ma około 3 lata, zaraziła się od innej mojej ryby „Danio” jakąś chorobą.
  Ma na czarne plamy na grzbiecie i trochę skrzywiony grzbiet. Już ją oddzieliłem od innych ryb. Może mi państwo jakoś pomóc żeby nie krzywdzić ryby i ją wyleczyć albo powiedzieć co to może być za choroba i przez co ona może być spowodowana?
  Może mi państwo napisać przez e-mail.
  (mogę wysłać przez e-mail zdjęcie ryby).
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 7. Bartosz

  Mam pytanie ponieważ mój kiryśnik czarnoplamy (ma mniej więcej 8cm) ma dosłownie pod górną płetwą białą kropke i wygląda to jakby sobie łuske zdrapał proszę o pomoc ( z góry przepraszam za błędy ortograficzne)

  Odpowiedz
 8. Monika

  Witajcie moja biała molinezja ma na sobie czarne paski, jakby prześwity wnętrzności co to może być ?

  Odpowiedz